Designed & Developed : Ali Jadidi / Copyright 2017

زنان و بارداری > علائم اولیه بارداری در خانم ها

سیستم بدن همه خانم ها یکسان نیست و نشانه ها در هر خانم و حتی بارداری اول و دوم یک خانم ممکن است متفاوت باشد اما مواردی وجود دارد که در بیشتر خانم ها مشاهده شده است و این علائم عبارتند از:

حساسیت سینه ها:

یکی از شایع ترین نشانه های بارداری حساس شدن سینه و نوک سینه است که معمولأ در سه هفته اول بارداری به وضوح حس میشود و به صورت متورم و دردناک است ، حسی‌مشابه روز های پیش از پریود در بدن ایجاد میشود ، این دردناک بود و سفت شدن سینه ها رفته رفته با تمام شدن سه هفته اول کاهش میابد و بدن خود را با میزان هورمون ها تطبیق میدهد.

یبوست:

اگر جز دسته افرادی هستید که درحالت عادی کمتر دچار این مشکل میشوید،به وجود آمدن یبوست میتواند نشانه ای برای شما باشد.

احساس تهوع وبیماری:

یکی از نشانه های بارز در بیشتر خانم ها احساس تهوع و بیماری است که در صبح ها شدت میابد ، دربعضی از زنان فقط سه ماهه اول بارداری وجود دارد و در دسته ای دیگر درطی ۹ ماهه بارداری حس میشود.

مزه فلز در دهان:

طعم فلز دردهان برای بسیاری از خانم ها اتفاق می افتد.

▫️توقف عادت ماهیانه:

اگرجز افرادی هستید که زمان قاعدگی شما کاملا منظم است و کمتر پیش می آید که به تاخیر بیفتد ویا زودتر از موعد اتفاق بیفتد، تاخیر درزمان قاعدگی ممکن است از نشانه های حاملگی برای شما باشد.

خستگی:

با‌ وجود استراحت زیاد وخواب کافی باز هم حس خستگی در بدن شما وجود دارد که دلیل آن ترشح هورمون های بارداری است.

تکرر ادرار:

اگر در حالت عادی خیلی کم به دستشویی می روید و تکرر ادرار یک علامت جدید است که درخودتان حس کردید ،ممکن است از علایم اولیه بارداری برای شما محسوب شود .

گرفتگی عضلات ،‌سرگیجه و غش کردن:

درد عضلات زیر شکم، لکه بینی‌ به صورت کم و صورتی رنگ همگی جز علائم اولیه بارداری است،
سرگیجه و غش کردن نیز در بسیاری از زنان به علت کاهش قند خون، گشاد شدن رگ های خونی و فشارخون پایین شایع است.

تست های بارداری و آزمایش خون از طریق‌اندازه گیری‌ هورمون گنادوتروپین باردار بودن شما را مشخص میکند،تست های ادرار که در داروخانه ها موجود است معمولا از روز ۲۱ تا ۲۸ حاملگی قابل تشخیص است و آزمایش خون نیز از روز ۸ تا ۱۰ مشخص میشود، چنانچه این آزمایشات انجام شد و‌جواب منفی بود ولی سایر علايم بارداری همچنان در شما وجود داشت پیشنهاد میشود یک هفته دیگر مجددأ آزمایش یا تست را تکرار کنید تا از صحت نتیجه مطمئن شوید زیرا ممکن است که خارج از زمان قابل تشخیص اقدام کرده باشید.